30 Ocak Cumartesi L.A.Hollywood Studios

IMG_7787Sabah otelimize de çok yakın olan Universal’a gitmek üzere yola çıktık. Bugüne kadar Orlando’ya gittiğimiz için ve orada 5 günlük, park içi otel konaklaması yaptığımız için, park giriş bilet fiyatları ile çok ilgilenmiyorduk. Sonuçta gün sayısı fazla olunca zaten bilet fiyatı yarı yarıya azalıyor, o tutar da konaklamanın içine eklenince güle oynaya parklara girip çıkıyorduk. Bu sefer resmen içimize oturan bir rakam ödedik. Buraya yazamayacağım. Sitesinden bakın. Hatırlamak istemiyorum 🙂 Şimdi gelelim içeride eğlenceli neler var kısmına. Öncelikle şunu demem gerekir ki çok kalabalıktı. Zaten Amerika’da ki  kalabalık ve trafik bize İstanbul’u bile arattı. Jurassic Park kapalıydı. Sulu bir ride olması nedeni ile gittiğimiz tarihte çalışmıyordu. Mummy’e bindik. Hızlı bir kalkış ve yolun sonunda tersine devam etmesi, Efe ve beni bayağı mutlu etti. Trans Formers kuyruğuna girmeyi ben göze alamadığım için Ateş ve Efe girdi bu yüzden yorum yapamayacağım. Ela için 3 boyutlu Shrek filmi , Simsons Ride ve Minion vardı. Çok sevdi ve bunlara çok sayıda bindi. Showlar harikaydı. Water Wold’ü değiştirmişler. Daha önce izlediğimizde aksiyon sahneleri farklıydı. Animal Actors’e girdik. Efe şovun bir kısmına gönüllü olarak katıldı. Köpekler üzerinden atladı, ona şapka ve iç çamaşırı taşıdılar. Hem biz izlerken keyiflendik hem de Efe şovun parçası olduğu için çok mutlu oldu. Special Effects’e kalabalık nedeni ile giremedik. Studio Turuna katıldık. Bir çok filmin çekildiği platoları ve çekim hilelerini gösterdiler. Genel olarak eğlenceliydi.Ama aradığınız şey ride ise o maalesef burada yok.

IMG_7768Yemeğimizi hamburger olarak yedik. Efe bu durumdan çok mutlu. Haftada bir gün bile hamburger yiyemezken sürekli hamburger , patates kızartması ve sprite 🙂

Otele döndüğümüzde uyumak için bile yorgunduk. Takip eden 2 gün için hava durumuna baktık ve şansımıza, yağmurlu olduğunu gördük.Aslında Six Flag Magic Mountain ‘e gitmeyi planlamıştık. Doyana kadar ride binecektik. Burası maalesef sadece cumartesi ve pazar günleri açık.(Kış sezonu olması nedeni ile) Pazar günü de şiddetli yağmur gösterdiği için gidemeyecektik. Hollywood Stüdyolarında aktivitelerin çoğu kapalı alanlarda geçtiği için yağmur yağsa da geziniz çok bölünmez. Ama açık hava rideları için aynı şeyi söylemek çok mümkün değil. Pazar gününü bu nedenle L.A.’i gezmek için kullanmaya karar verdik. Belki hava durumu değişirse planı da değiştirirdik.

IMG_7778 IMG_7782

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://ailecekgeziyoruz.com/30-subat-cumartesi-l-a-hollywood-studios/

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 

Translate »