7 Şubat Cumartesi,Ayrılırken Son Notlar…

 

IMG_1981

Barselona deyince aklıma en çok yer eden kare.

  • Barselona yazın yada kışın gelinebilecek her mevsimi hareketli bir yer.Ama sanırım ideali bahar ayları
  • Eğer yaza doğru geliyorsanız ve yakın çevresindeki deniz kenarı bölgeyi de programınıza dahil ediyorsanız, Costa Brava bölgesi yani,7 gün ideal bir süre olur.Ama bizim gibi Barselona ağırlıklı geldiyseniz 5 gün yeterli bir süre..
  • Eğer yazın geliyorsanız ve Port Aventura’ya gitmeyi düşünüyorsanız burada 2 gün geçirin derim.Disneyland gibi otelleri de olan bir yer ve  yaptığım araştırmada  harika roller costerlar olduğunu gördüm.Bu yüzden siz ve çocuklarınız tema parklardan hoşlanıyorsanız 5+2 gün olarak programı yapın derim.
  • Barselona’da gidilecek yerleri yazımda fazlasıyla detaylandırdım.Yemeklerini risk alarak deneyin.Pişman olmayacaksınız.Katalan mutfağı bizim damak zevkimize de uygun bence.
  • CAVA ve Sangria yerel içecekleri.Bazı yerlerde ev yapımı olarak servis ediliyor.Ayrıca yine şekerlemeleri,badem pestilleri var.Badem pestillerinin  adı Turron.Koz helvasına benzer görüntüsü var.Fındık,fıstık yada bademli çeşitlerini deneyebilirsiniz..Majama adlı kurutulmuş ton balığı,Queso Manchego peynirleri de yöresel lezzetleri arasında ve bunlar Boqueria’da mevcut.
  • Metro ile ulaşım çok kolay,ilk defa bir şehirde hop on hop of’lara binmeden tepeden tırnağa dolaştık.
  • Restorantlarda 16.00-20.00 arasına dikkat.

Aklıma gelen ve sizlerle paylaşabileceklerim bunlar.Biz cumartesi günü ayağımızın tozu ile kardeşimin düğününe yetiştik.Güzel bir tatilin finalini bu güzel düğün ile yapmış olduk. Onlara da bu vesile ile her zaman tatil tadında bir evlilik diliyorum..

 

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://ailecekgeziyoruz.com/7-subat-cumartesiayrilirken-son-notlar/

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 

Translate »