Bursa-26 Ekim 2013

IMG_3658

Koza Han

 

IMG_3620

Benim için Bursa’nın anlamı..

Bursa ; 4 yılımın geçtiği, kebabı, kestane şekeri, havlusu, ipeği ,kaplıca suları, karlı dağları ile her yıl gitmekten bıkmadığım şehirlerden biridir.

Bu sefer bir değişiklik yapalım ve anne babamızı da götürelim diyerek 26 Ekim haftasonunu Bursa gezisi olarak planladık. Arabamızla Pendik’den deniz otobüslerine bindik ve Yalova’ya kadar rahat bir yolculuk yaptık. Zaten Yalova- Bursa yaklaşık 1 saat. Bursa’ya ne zaman gitsek kaldığımız tek adres vardır. O da Gönlüferah Otel. Uludağ yoluna çıkmaya başlamadan Kükürtlü Mevkiindeki bu otel hem termal oteldir hem küçük bir otel olduğu için daha çok butik otel havasındadır. Otel yaklaşık 3-4 yıl önce yenilendi. Size tavsiyem, eğer kaplıca suyundan da faydalanacaksanız otele vardığınız gibi kendinize hemen rezervasyon yaptırın.Yoksa yer bulma ihtimali çok az. Otelin alt katında bir kaç küçük özel sıcak termal su havuzu var. O küçük odada havuzun hemen yanıbaşında bir de hamam sefası yapabileceğiniz kurnanız da sizi bekliyor. Minik hamamcıklara tek başınıza yada ailenizle girip kapınızı da kapattıktan sonra istediğiniz gibi sıcak ve şifalı suların keyfini çıkartabilirsiniz.

Kaldığımız oda şehzade odası olarak adlandırılmış bir odaydı. Bu odanın özelliği hemen yan odaya içerden iç kapının açılıyor olması. Böylece annemler ile hem ayrı odada hem de iç kapı nedeni ile aynı odada konaklayabilmiştik. Çocuklar anneanne, babaanne ve dedeleri ile bu şekilde kalmaktan çok keyif alıyor.

Otelde akşam yemeği almak gereksiz. Sonuçta 1 gün için gelinen Bursa’da bir güne sığmayacak kadar çok yemek alternatifi var.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://ailecekgeziyoruz.com/bursa-26-ekim-2013-gonluferah-otel/

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 

Translate »